خوشنویسی و کاریکاتوریست تصادفی

هوانگ در سال ۱۹۱۷ در یک خانواده روشنفکر در شانگهای چین به دنیا آمد. او با ترکیب هنر خوشنویسی و کاریکاتور ، در کشور خود به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد. زیرا شخصیت اصلی کاریکاتورها و تکنیک‌های به کار برده شده در نقاشی‌ها، حال و هوایی پر جنب و جوش را به وجود آورده بودند. در ادامه مطلب همراه مجله هنری پروانه باشید و با این هنرمند چینی بیشتر آشنا شوید.

خوشنویسی و کاریکاتورشکوفه‌های هلو بعد از طوفان اثر هوانگ یائو

داستان ترکیب خوشنویسی و کاریکاتور هوانگ از کجا شروع شد؟

هنگامی که هوانگ جوان بود، پدرش او را به عنوان فردی با سواد به محافل اجتماعی جامعه معرفی کرد. وی از زمان کودکی و جوانی خود، به یادگیری موضوعات مربوط به ادبیات، تاریخ و فلسفه، نقاشی و همچنین خوشنویسی و کاریکاتور پرداخت و مجموعه هنر خانواده خود را برای تمرین کپی کرد.

علیرغم این تحصیلات رسمی و در حالی که هوانگ بسیار جوان بود، مسیر کاری‌اش روند غیرمنتظره‌ای به خود گرفت. در زمان نوجوانی، مهارت او به عنوان یک نقاش مشهود بود و در سال ۱۹۳۴ او شخصیت کارتونی به نام Niubizi را ایجاد کرد. این شخصیت کارتونی به عنوان یکی از ستارگان دوران طلایی کاریکاتور و نقاشی کارتونی چین تبدیل شد. همچنین این شخصیت در آثار هوانگ، به عنوان نمادی از مرد چینی شناخته می‌شود.

آثار جذاب او به وسیله جوهر، بر روی کاغذ برنج خلق شده‌اند و هم اکنون در گالری Ode to Art سنگاپور قرار دارند. در این نقاشی‌ها همه‌ی جوانب زندگی چند وجهی هوانگ و همچنین طیف وسیعی از علایق او دیده می‌شوند. مناظری که او به تصویر کشیده، تکنیک‌های نقاشی جوهریِ چینی را به ذهن متبادر می‌کند.

خوشنویس هوانگ یائومنظره اثر هوانگ یائو

کارهای خلاقانه هوانگ مقوله‌های سنتی چینی را در برمی‌گرفتند، او در آثارش خوشنویسی و کاریکاتور ترکیب و هم به کار برده است و همین موارد باعث می‌شود که فضایی انتزاعی به وجود آید. البته آن شخصیت کارتونی و بچه‌های پر جنب و جوش همگی یادآور کارهای کارتونی هوانگ هستند و از طرفی علاقه او به زندگی را منتقل می‌کنند. خود هوانگ یک بار گفت: “یک هنرمند باید مهارت‌ها و آرزوهای استادان قدیمی را بیاموزد، آنچه در جهان موجود است را مطالعه کند و سپس چیز جدیدی ایجاد کند تا همه در صلح و سعادت از آن لذت ببرند.” هوانگ در آثاری که از خود به جا گذاشت، موفق به انجام چنین کاری شد.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید و با الهام گرفتن از این هنرمند اهل چین و ترکیب هنرهای مختلف، به آثار خلاقانه‌ای دست پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با هنرمندان بیشتر و خرید آثار هنری آنها، اپلیکیشن پروانه را نصب کنید. در این اپلیکیشن شما می‌توانید به راحتی در گالری‌های مجازی به گشت و گذار بپردازید و کارهای مورد علاقه خود را خریداری کنید.

خوشنویسی و کاریکاتور

جهش قورباغه – کودکان اثر هوانگ یائو

دیدگاه خود را ثبت کنید

با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها به صورت هفتگی باخبر شوید.
مقالات هنری پروانه را از دست ندهید
پروانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
مقالات پروانه را از دست ندهید
با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها باخبر شوید.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید