معروفترین هنرمندان چاپ معاصر در جهان

آنطور که به نظر می‌رسد مانند نقاشی، چاپ نیز در حال تجربه کردن یک تجدید حیات است. هنرمندان جوان فقط به تکنیک علاقه ندارند، بلکه مشخصا به همان اندازه روی محتوا تمرکز دارند. پیشرفت چاپ معاصر با افزایش مداوم رسانه‌های دیجیتال همزمان شده و این اتفاق اصلا تصادفی نیست. هنرمندان به دنبال یک محصول دست ساز هستند که بتوانند آن را باز تولید کنند، نقایص و تغییرات بین حالات مختلف را نشان دهند. گویی هر نسخه یک نسخه جدید است.

ما نیز در این مطلب از پروانه قصد داریم، چند هنرمند که در لیست بهترین هنرمندان چاپ معاصر هستند و در این حوزه کار می‌کنند را به شما معرفی کنیم؛ در ادامه همراه ما در مجله هنری پروانه باشید.

۱- امیلی لومباردو

او در هنگام تحقیق در مورد کهن الگوهای هویت فرهنگی، هنری مفهومی و شخصی را می‌سازد. مجموعه چاپ‌های او “Capricos”، بر اساس آثار کلاسیکی به همین نام ساخته شده‌اند که پیش‌تر  در ۱۷۹۹، فرانسیسکو د گویا آنها را خلق کرده بود.

هنرمندان چاپ در جهان

۲- ملانی یازی

یک هنرمند ناواهو (سرخ‌پوست) است که با فرهنگ‌های بومی و معضلات پس از استعمار سرو کار دارد. او در کارهایش بیشتر نشان می‌دهد که زنان قدرتمند در کارها پیش قدم می‌شوند.

هنر چاپ

۳- دولورس دی ساد

من به حافظه، نوستالژی و الگوی کهن علاقه دارم. من مکان‌های فراموش شده در چشم انداز معاصر را به تصویر می‌کشم و سپس به مقایسه آنها با تصاویر قرن‌های گذشته می‌پردازم.

هنرمند چاپ

۴- یان بروکف کارهایی

او به آثاری می‌پردازد که حول قدرتِ شکل‌گیری محیط شهری و جوانان آلمان شرقی می‌چرخند. او این بازسازی‌ها را به صورت سه بعدی و با استفاده از منبت کاری انجام می‌دهد.

تاریخ چاپ

۵- بنجی تورادو کابررا

وی دارای سبک بصری در هنر چاپ معاصر است که این سبک منحصر به فرد تحت تاثیر کیهان است و بین هنر سنتی و معاصر دور می‌زند. کار او از اشکال هندسی، کره‌ها و خطوط تشکیل شده است.

۶- فردریک کوچه

ابهام ذات انسان را زیر سوال می‌برد و به تاریخ هنر اشاره می‌کند. ویژگی کارهای وی تقابل زیبایی‌شناسی صوری و گرانش موضوعاتی است که با آن‌ها سر و کار دارد.

چاپ معاصر

۷- کاترین جونز

او تنش بین آسیب پذیری، امنیت، خطر و ایمنی را بررسی می‌کند. آزمایش و بازی‌های دوران کودکی کانون اصلی کار وی هستند.

تاریخچه چاپ

۸- بی. سی ایپکر

آثارش نمایانگر وضعیت فعلی هستند، در حالی که میراث فرهنگی، فلسفه، اسطوره شناسی و دین را مورد بررسی قرار می‌دهد. کار او به طور منظم متشکل از فیگورها و مناظر روستایی است.

تاریخچه چاپ معاصر

۹- کیتی بالدوین

او چندین مرحله از مناظر تولید شده و طبیعی را نشان می‌دهد. کارهای این هنرمند چاپ معاصر به شکل روایی است و گاهی شامل متن نیز می‌شود.

چاپ معاصر در ایران

۱۰- کلاس گوتچه

وی در کارهایش، بیشتر ساختمان‌های حومه آلمان (شرقی) را نشان می‌دهد که تاریخچه تاریکی دارند. کار او عدم ایمنی زندگی در خانه را بررسی می‌کند.

تکنیک های چاپ معاصر

۱۱- راب وورمان

او زیبایی خرابی‌های شهر را به تصویر می‌کشد. وی جهانی را با معماری خارق العاده ساخته و به مسائل اجتماعی و زیست محیطی پاسخ می‌پردازد.

تکنیک چاپ معاصر

۱۲- استیون هابز

وی به تاثیر برنامه‌ریزی شهر و معماری بر رفتار مردم، علاقه‌مند است. کارهای او همچنین به مسئله نابرابری نژادها در ژوهانسبورگ می‌پردازد.

هنر چاپ معاصر

۱۳- توماس کیلپر

توماس کف ساختمان را با تراشکاری مستقیم برش می‌دهد و از تاریخ ساختمان الهام می‌گیرد.

هنرمندان چاپ معاصر در جهان

۱۴- کریستف روخبرل

او به تعادلِ ارقام و الگوهای ایجاد شده با رنگ‌های شدید پررنگ، توجه می‌کند. کارهایش مانند یک درام نمایشی قابل تفسیر هستند و به همراه نامزدش هنریت وبر، دفتر انتشارات LUBOK را اداره می‌کند.

چاپ معاصر

۱۵- اینز اودیک

وی پرتره و عروسک‌های سه بعدی می‌سازد و آثارش مانند کارهای افراد دیگر بی‌نظیر هستند. در بیشتر مواقع با استفاده از ریتم، به اثر ساختار می‌بخشد.

معروفترین هنرمندان چاپ معاصر

۱۶- تام لیزگانگ

لیزگانگ یکی از هنرمندان معروف چاپ معاصر است که با دیدن کارهای او با موضوعات قدیمی مانند جنسیت، مرگ، مذهب و همچنین نگرانی‌های امروزی روبه‌رو می‌شوید. برخی از آثار وی شامل مشاهدات نیمه انتزاعی از طبیعت هستند.

هنرمندان چاپ معاصراین مطلب نیز در این قسمت به پایان رسید. ما در این مقاله به طور خلاصه به معرفی هنرمندان چاپ معاصر پرداختیم تا با دیدن تصاویر کارهای آنها، با این هنر بیشتر آشنا شوید. در مطالب بعدی به طور جزئی‌تر این موضوعات را بررسی خواهیم کرد. چنانچه به مطالب هنری علاقه‌مندید، کافیست در خبرنامه پروانه عضو شوید.

همچنین اگر دوست دارید درباره تاریخچه چاپ در ایران و جهان که داستان‌های زیادی همراه خود دارد را بیشتر بشناسید همراه ما در وبلاگ پروانه باشید. چرا که این صنعت با انسان بسیارعجین شده و بعد از هوا و خوراک و مسکن، برای بقای حقیقی و تسریع در رشد فرهنگی او حائز اهمیت است، به طوری که نمی‌توان آن را از زندگی انسان‌ها تفکیک کرد و او هر کجا که برود و هر چه در پیرامون او و همراه او قرار گیرد در ارتباط با این صنعت است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها به صورت هفتگی باخبر شوید.
مقالات هنری پروانه را از دست ندهید
پروانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
مقالات پروانه را از دست ندهید
با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها باخبر شوید.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید