اگر قصد خرید آثار هنری دارید، این نکات به شما کمک می‌کند بهتر تصمیم بگیرید

خرید یک اثر هنری جدید همیشه با چالش‌های خاص خود همراه است. زیرا هر چقدر هم که شما در این کار تبحر و تجربه داشته باشید؛ همیشه ملاحظاتی است که باید هنگام خرید در نظر داشته باشید؛ به ویژه اگر قرار است مبالغ زیادی پرداخت کنید.
اگر شما به عنوان یک کلکسیونر یا فرد عادی، علاقه‌مند به جستجو در گالری‌های مختلف برای جمع‌آوری یا خرید آثار هنری خاص یا نادر هستید؛ این مطلب را حتما بخوانید! چرا که در آن به تمامی نکات خرید آثار هنری اشاره شده است. در حال حاضر پلتفرم آنلاین پروانه، به عنوان مرجع تخصصی اطلاع رسانی، نمایش و فروش آثار هنری، با در نظر گرفتن تمامی این نکات، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد. 

نکات خرید اثر هنری

نکاتی که باید در هنگام خرید اولین اثر هنری در نظر بگیرید

  1. ذائقه و سلیقه خود را بشناسید

پس از اینکه تصمیم به جمع‌آوری آثار هنری گرفتید، باید در ابتدا حواشی پیرامون برخی از هنرمندان را نادیده بگیرید و براساس توصیه‌ها، قیمت یا نظرات دیگران دست به خرید نزنید. وقت بگذارید و در عین جستجو در گالری‌ها و پلتفرم‌های آنلاین، درباره نوع سلیقه و ذائقه خود تامل کنید. رسیدن به یک نتیجه درست در این مورد کمک می‌کند تا ایده بهتری برای آنچه که می‌خواهید بخرید؛ داشته باشید. پلتفرم آنلاین پروانه می‌تواند در این زمینه به شما کمک شایانی بکند. 

  1. اطمینان حاصل کنید که این اثر هنری مناسب شما است

بسیاری از خریداران بدون فکر کردن در مورد ماهیت، محل نصب و تناسب اثر هنری با دکوراسیون منزل، آن را خریداری می‌کنند! در حالی که پس از ارسال، به علت عدم تناسب از خرید آن پشیمان می‌شوند. پس درباره این مساله از قبل فکر کنید و حتی می‌توانید از کارشناسان خبره تیم پروانه کمک بگیرید.

  1. به بودجه خود دقت کنید

خیلی پیش آمده است که به دلیل ارتباط عاطفی که با یک اثر هنری مانند تابلو نقاشی برقرار کرده‌اید؛ وسوسه شده‌اید حتما آن را بخرید. اما طبق تجربه، خرید آثار هنری بودجه زیادی می‌خواهد و حتما این مساله را پیش از سر زدن به گالری‌ها در نظر بگیرید.

  1. هزینه‌های پنهان را در نظر بگیرید

در کنار هزینه‌ای که باید برای خرید یک اثر هنری صرف کنید؛ هزینه‌های اضافی مانند بسته‌بندی، حمل و نقل، بیمه و نصب اثر نیز وجود دارد. خوشبختانه پلتفرم آنلاین پروانه پیش از اتمام خرید، به تمامی هزینه‌های لازم اشاره خواهد کرد و این خود کمک بزرگی برای شما خواهد بود.

  1. عجله نکنید

از دیگر نکات خرید آثار هنری این است که در این زمینه هرگز عجله نکنید. اگر در مورد یک اثر هنری مطمئن نیستید، به این فکر کنید که آیا واقعاً حاضرید پنج یا ده سال دیگر نیز به آن نگاه کنید. بنابراین عاقلانه و بدون تاثیرگذاری صحبت دیگران یا فروشنده انتخاب کنید.

خرید اثر هنری

نکاتی که باید به طور کلی در هنگام خرید آثار هنری در نظر بگیرید

  1. یک اثر هنری با محتوای خوب انتخاب کنید

صحبت از یک انتخاب عاقلانه است. بسیاری از خریداران، چه افراد با تجربه و چه افراد غیر حرفه‌ای، در مورد چگونگی تأثیر محتوای اثر هنری بر روحیه و جو خانه خود فکر نمی‌کنند.
اساسا یک اثر هنری باید به واسطه محتوای عالی و بی‌نظیر خود تأثیرگذار باشد و بر روحیه و ذهن بیننده و محیط اثر منفی نگذارد. اگر اثر هنری بتواند شما را هیجان‌زده و مجذوب خود کند و مجبور کند که برای مدت کوتاهی درباره آن عمیق شوید، فکر کنید و بارها و بارها به آن نگاه کنید؛ این‌ها همه نشانه‌های خوبی برای یک اثر خوب با محتوایی معنادار و قابل اعتماد
هستند!

  1. تحقیقات لازم را انجام دهید

اگر اثر هنری توجه شما را جلب کرد، پیش از خرید درباره تاریخچه، وضعیت و اصل بودن آن از فروشنده سوال کنید. در صورتی که به صورت آنلاین خرید می‌کنید، از پلتفرم مربوطه درخواست گزارش وضعیت و گواهینامه تایید اصالت اثر هنری را کنید و به دنبال علامت گواهی اعتبار وب‌سایت وی باشید. 

نکات خرید آثار هنری

نکاتی که باید در هنگام خرید اثر هنری یک هنرمند جدید یا شناخته‌نشده، در نظر بگیرید

  1. پیشینه آن هنرمند را بررسی کنید

بررسی کنید که هنرمند مورد نظر شما قبلا چه نمایشگاه‌هایی را برگزار کرده است و چه کسانی منتقد و دوستدار آثار او بوده‌اند. در این زمینه می‌توانید در اینترنت به جستجو بپردازید و وب‌سایت وی را مشاهده کنید. به دنبال اکانت او در شبکه‌های اجتماعی باشید و بازخوردهای دیگران نسبت به آثار او را در کامنت‌ها بررسی کنید. با کلکسیونرها و گالری‌هایی که با این هنرمند آشنا هستند صحبت کنید. در نهایت اینکه اگر به اندازه کافی خوش‌شانس هستید؛ مستقیماً با هنرمند صحبت و مکاتبات کنید.

  1. به دنبال کیفیت باشید

هنگام خرید از یک هنرمند جدید یا کمی شناخته‌شده، اطمینان حاصل کنید که اثر هنری با استفاده از مواد با کیفیت ساخته شده است. چرا که خلق آثار هنری با مواد بی‌کیفیت باعث کاهش دوام، پایداری و ارزش آنها خواهد شد.

  1. به دنبال اصالت اثر هنری باشید

اطمینان حاصل کنید که خالق اثر هنری مورد نظر شما سبک خاص خودش را دارد و از هنرمند یا جنبش دیگری تقلید نمی‌کند. 

شما می‌توانید با ساخت یک حساب کاربری در اپلیکیشن پروانه و مشاهده آثار به نمایش گذاشته شده، با اطمینان خرید خود را انجام دهید. چرا که تیم بازاریابی پروانه، از قبل تمامی نکات خرید آثار هنری مطرح شده را در مورد هرکدام از آثار بررسی می‌کنند. البته این به این معنا نیست که شما کاملا نکات خرید آثار هنری ذکر شده را پیش از خرید نادیده بگیرید!

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها به صورت هفتگی باخبر شوید.
مقالات هنری پروانه را از دست ندهید
پروانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
مقالات پروانه را از دست ندهید
با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها باخبر شوید.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید