این نکات برای فروش آنلاین آثار هنری به شما کمک می‌کند

فروش آثار هنری به صورت آنلاین ممکن است یک پیشنهاد دشوار برای یک هنرمند به نظر برسد. چرا که در یک گالری هنری، هنرمند برای نمایش مناسب کار خود امکانات کاملی دارد. اما وقتی خریدار بالقوه‌ای آثار هنری او را از راه دور در یک صفحه رایانه مشاهده می‌کند، واقعا چگونه می‌تواند شکوه و مهارت نقاشی یا مجسمه خود را تمام و کمال به نمایش بگذارد؟ وقتی که می‌دانیم درک هنر فرآیندی ذهنی و بصری است! از طرف دیگر، گاهی باید با توجه به شرایط، دست به فروش آنلاین آثار هنری زد و برای نمایش هر چه بیشتر آثار و پیدا‌ کردن خریدار مناسب راهکارهایی را امتحان کرد. خوشبختانه، فروش آنلاین آثار هنرمندان با توجه به وسعت رسانه‌های اجتماعی در دنیای امروز مسیر دشواری نیست. در این مطلب از وبلاگ پروانه به نکات مهمی در زمینه فروش آنلاین آثار هنری اشاره شده است؛ با ما همراه باشید.

۱- در مورد وضعیت کنونی بازار فروش آنلاین آثار هنری تحقیق کنید

متاسفانه یا خوشبختانه صنعت هنر در حال حاضر مانند سایر صنایع، وابسته به مد است و سبک‌های خاصی از آثار هنرمندان رواج بیشتری دارند. نگاهی بیندازید که چه نوع آثار هنری فروش خوبی دارند و مبلغ بیشتری برای آنها پرداخت می‌شود. شاید نیاز باشد برای مدت طولانی آثار خود را به نمایش بگذارید تا سبک خاص شما با شرایط متغیر مد تطبیق پیدا کند.

۲- بازار آنلاین مناسب برای فروش آثار هنری خود انتخاب کنید

برای رسیدن به بهترین قیمت فروش آثار هنری خود، نیاز به یک بازار آنلاین تخصصی دارید. زیرا اگر فقط یک خریدار وجود داشته باشد، شما مجبورید با قیمت محدودی کار خود را به فروش برسانید؛ اما اگر در یک بازار آنلاین تخصصی آثار هنری خود را به نمایش بگذارید، در قالب حراج می‌توانید خریداران زیادی را در رقابت بر سر قیمت به چالش بکشید. در حال حاضر پلتفرم پروانه، به عنوان مرجع تخصصی اطلاع رسانی، نمایش و فروش آثار هنری، انتخابی ویژه برای فروش آنلاین آثار هنری هنرمندان است. شما می‌توانید با ایجاد حساب کاربری در اپلیکیشن پروانه در این زمینه اقدام کنید.

۳- عکس‌های عالی و با کیفیت از آثار هنری خود بگیرید

با توجه به اینکه خریداران در شرایط خرید آنلاین آثار هنری امکان مشاهده نزدیک از آثار را ندارند، دیدن عکس‌های با کیفیت می‌تواند آنها را برای خرید ترغیب کند. برای کمک به تصمیم‌گیری خریدار، تصاویر باید روشن و برجسته باشند و آثار هنری را در اوج کمال خود نشان دهند. اگر خودتان این مهارت را ندارید، از یک عکاس حرفه‌ای کمک بگیرید. مطمئنا تیم محتوای پروانه، امکان کمک به شما برای تعیین چارچوب های درست عکاسی از آثار و ارائه خدمات لازم در این زمینه را مهیا خواهد نمود.

فروش آنلاین آثار هنری

۴- توضیحات معنادار و مناسبی در مورد آثار هنری خود بنویسید

خوشبختانه، هنگامی که از طریق اپلیکیشن پروانه آثار خود را به نمایش می‌گذارید؛ دیگر نگران پیدا کردن کلمات مناسب برای درخشش اثر خود نیستید. زیرا پلتفرم پروانه در زمینه بازاریابی محتوایی آثار نیز به شما خدمات مفیدی ارائه می‌دهد.

۵- بگذارید بازار قیمت آثار هنری شما را تعیین کند

در نظر گرفتن قیمت مناسب برای اثر هنری خود، به واقع مشکل است. زیرا قیمت‌گذاری پایین‌تر باعث افت ارزش واقعی کار خواهد شد و قیمت‌گذاری بالاتر باعث گمراهی و عدم اعتماد خریداران خواهد شد. اما اگر در یک بازار فروش آثار هنری که به صورت تخصصی کار می‌کنند مثل حراج های هنری اثر هنری خود را عرضه کنید؛ در اثر رقابت بین خریداران، به مرور قیمت پایه ارائه شده افزایش خواهد یافت و این مساله به نفع شما خواهد بود.

 6- چند راهکار ساده دیگر در فروش آنلاین آثار هنری

در این بخش به طور خلاصه به چندین راهکار ساده دیگر که کاملا وابسته به مهارت ‌های فردی شماست اشاره می‌کنیم:

  • وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید. پلتفرم‌های میزبان زیادی مانند artweb ، fasco و artmajeur وجود دارند که با دریافت هزینه سالیانه می‌توانند وب‌سایت شما را به عنوان فروشگاه آنلاین آثار هنری برای جلب توجه کلکسیونرها، پشتیبانی کنند.
  • وبلاگ‌نویسی کنید. یک راه عالی برای توضیح سبک، الهامات و دیدگاه‌های هنری خود وبلاگ‌نویسی است. این کار روی ذهنیت خریداران نسبت به شما اثر زیادی می‌گذارد. پس سعی کنید روزانه مطالب وبلاگ خود را به روز کنید.
  • از امکانات و کاربرد شبکه‌ های اجتماعی برای فروش آنلاین آثار هنری خود غافل نشوید. در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و غیره عضو شوید و با گذاشتن پست و استوری به صورت روزانه حضور خود را پر رنگ کنید. چرا که شبکه‌ های اجتماعی به دلیل داشتن مخاطبین زیاد خود بسیار اثرگذار هستند. اما این مساله را هم در نظر بگیرید که شبکه‌های اجتماعی برخلاف بازارهای آنلاین تخصصی زیاد قابل اعتماد نیستند و ممکن است یک روز بی دلیل اکانت خود را از دست بدهید!
  • به عنوان یک هنرمند حتما به شبکه اجتماعی پینترست (Pinterest) بپیوندید. این شبکه اجتماعی هر ماه ۲۵۰ میلیون کاربر دارد و بستری تحت قالب وب‌سایت و برنامه موبایل برای به اشتراک‌گذاری عکس‌ها و فیلم‌ها است.

فروش آنلاین آثار هنری هنرمندان

  • در هنگام انتشار مطالب خود مساله بهبود سئو (SEO) را نادیده نگیرید. از کلمات کلیدی در پست‌های خود استفاده کنید تا موتورهای جستجو مانند Google بتوانند شما را سریع‌تر پیدا کنند. سایت‌هایی مانند com می‌توانند به شما در بهبود سئو کمک کنند. چنانچه در مورد بازاریابی محتوایی یا ارائه بهتر آثار خود با مشکل مواجه شده‌اید و امکان یادگیری تخصصی فضای ارائه اثر را ندارید، پروانه می‌تواند همراهی خبره برای فروش آثار هنری شما باشد و محتواهای ارائه اثر شما را تولید نماید.

به طور کلی، فروش آنلاین آثار هنری هنرمندان چشم‌اندازی چالش‌برانگیز، اما در نهایت با ارزش است. به طوری که با استفاده از خدمات گالری‌های آنلاین مانند Saatchionline، Rise Art و Singulart پتانسیل درآمد حاصل از آثار هنری سه تا پنج برابر بیشتر از فروش سنتی شده است. می‌توانید با به‌کارگیری نکات مطرح شده، بسترهای مناسبی برای فروش آنلاین آثار هنری خود فراهم کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها به صورت هفتگی باخبر شوید.
مقالات هنری پروانه را از دست ندهید
پروانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
مقالات پروانه را از دست ندهید
با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها باخبر شوید.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید