خرید آثار هنری از هنرمندان معاصر

بازار فروش آثار هنرمندانی چون وارهول، پیکاسو یا کالو همیشه داغ است، زیرا همه افراد و کلکسیونرها دوست دارند اثری از این استادان بزرگ را در مجموعه خود داشته باشند. در مقابل تعداد زیادی از هنرمندان معاصر، با وجود کیفیت بالای آثار خود، بازار فروش محدودی دارند. خرید از هنرمندان معاصر و سرمایه‌گذاری روی آثار هنری آنها، مطمئنا تأثیر آنی در حرفه آنها دارد و حتی می‌تواند مسیر آینده هنر معاصر را نیز تغییر دهد.
در واقع اگر می‌خواهیم در آینده، جریانی مداوم از خلق آثار هنری با کیفیت داشته باشیم؛ باید روی هنرمندان امروز سرمایه‌گذاری کنیم و این کار می‌تواند روی پیشرفت مثبت دیدگاه و فرهنگ کل جامعه اثر بگذارد. به همین دلیل، در این مقاله از وبلاگ پروانه به چند دلیل عمده خرید آثار هنری از هنرمندان معاصر اشاره کرده‌ایم.

خرید آثار هنرمندانبا خرید از هنرمندان معاصر، می‌توانیم به پیشرفت استعداد آنها کمک کنیم

در حال حاضر تعداد کمی از هنرمندان از فروش آثار خود کسب درآمد می‌کنند. طبق تحقیقات، سه چهارم هنرمندان آمریکایی سالانه کمتر از ۱۰،۰۰۰ دلار از  فروش آثار خود درآمد دارند. به همین دلیل، بیشتر آنها به یک کار جانبی حتی غیر مرتبط با هنر روی می‌آورند. بنابراین سرمایه‌گذاری روی آثار هنرمندان معاصر و خرید از آنها، تنها راه اطمینان از ادامه کار و پیشرفت استعداد آنها است. بدین شکل هنرمندان می‌توانند کارهای بیشتر و با کیفیت بهتری انجام دهند.

با خرید از هنرمندان معاصر، به توسعه اقتصاد محلی کمک می‌شود

شما با خرید آثار هنری از هنرمندان معاصر، به اقتصاد محلی آنها نیز کمک می‌کنید. زیرا هنرمندان مجبورند پول بدست آمده را در همان منطقه خرج کنند و این چرخه ادامه می‌یابد. علاوه بر این، مانند دیگر صاحبان مشاغل کوچک، یک هنرمند نیز مجبور به پرداخت مالیات است که بعداً در ساخت جاده‌ها، مراقبت‌های بهداشتی، نیروی هوایی و غیره سرمایه‌گذاری می‌شود. 

با خرید آثار هنری هنرمندان معاصر، به حفظ روایت جمعی و شخصی آنها کمک می‌شود

هر اثر هنری روایتی از مکان، فرهنگ و یا سابقه شخصی هنرمند است. با خرید آثار هنری هنرمندان معاصر، شما به حفظ این روایات و داستان‌ها برای نسل‌های آینده کمک می‌کنید. به عنوان مثال، آثار هنری تاکاشی موراکامی که از از کاوایی الهام گرفته بودند، توانستند به گسترش محبوبیت “فرهنگ بانمک ژاپنی” در سراسر جهان کمک کنند.

خرید از آثار هنری هنرمندان

با خرید آثار هنری از هنرمندان معاصر، می‌توان از جنبش‌های اجتماعی و سیاسی پشتیبانی کرد

گاهی اوقات آثار هنری نشان‌دهنده برخی از نظرات سیاسی، اجتماعی و فلسفی یک هنرمند هستند. به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۸ یک هنرمند آمریکایی به نام شپرد فیری، پرتره‌ای از باراک اوباما برای حمایت از نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقاشی کرد. بنابراین با خرید آثار از هنرمندان معاصر، که از جنبش خاصی حمایت می‌کنند، به آنها کمک می‌کنید تا به اهداف فلسفی، اجتماعی یا سیاسی خود دست پیدا کنند.

در هنگام خرید آثار معاصر، می‌توان کار مناسب خود را سفارش داد 

بسیاری از هنرمندان، با امکان خلق اثری متناسب با دیدگاه شما مشکلی ندارند. اگر ایده خاصی در ذهن دارید و یا به فکر ایجاد تغییرات کوچکی در یک اثر هنری هستید؛ ابتدا یا هنرمند اثر صحبت کنید. انجام این مساله فرصتی است که فقط در آثار معاصر امکان‌پذیر است!

در هنگام خرید آثار معاصر، می‌توان شواهد غیرقابل انکاری از اصالت آنها دریافت کرد

در حال حاضر با حضور دلالان و جاعلان بسیاری، امکان جعل و ایجاد نسخه تقلبی آثار گذشته وجود دارد؛ که گاهی حتی تشخیص آنها از آثار اصل دشوار است. اما در هنگام خرید آثار هنری از هنرمندان معاصر، می‌توانید با دریافت گواهی اصالت کالا (شامل عنوان، اندازه، تاریخ و امضاء هنرمند اثر) به اصالت آن اطمینان داشته باشید.

خرید اثر هنری هنرمندان

با خرید از هنرمندان معاصر، در صورت موفقیت آنها، می‌توان کسب درآمد کرد

آیا می‌دانید که ژان میشل باسکیات اولین نقاشی خود را به قیمت ۲۰۰ دلار فروخت؛ اما حالا آثار وی میلیون‌ها دلار ارزش دارد! بنابراین، با خرید آثار هنرمندان معاصر که هنوز خیلی معروف نشده‌اند، می‌توانید بعدها در اوج مشهوریت آنها سود کلانی بدست آورید. 

آثار هنری را از هنرمندان معاصر بخرید، زیرا هنرمندان فوت‌شده به پول احتیاجی ندارند

برخلاف هنرمندان گذشته، هنرمندان معاصر واقعاً به حمایت شما احتیاج دارند. چرا که با سرمایه‌گذاری مالی روی آثار هنری آنها، شما به همه (هنرمندان و افکار مورد نظر آنها، خودتان و نسل‌های آینده) کمک می‌کنید.

 به طور کلی، با خرید آثار هنری از هنرمندان معاصر می‌توان به آنها در غلبه بر افکار پلید کمک کرد و باعث ترغیب آنها به استفاده از هنر به عنوان ابزاری برای بهبود سلامت روان شد.  اگر این مقاله برایتان جذاب بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید و یا در خبرنامه پروانه ثبت نام نمایید تا جدیدترین مقالات دنیای هنر را برایتان ارسال نماییم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها به صورت هفتگی باخبر شوید.
مقالات هنری پروانه را از دست ندهید
پروانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
مقالات پروانه را از دست ندهید
با ثبت ایمیل خود، از آخرین مقالات و نوشتارهای هنری پروانه در رشته های مختلف، اطلاع رسانی کارگاه ها و فراخوانها باخبر شوید.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
از پیوستن شما به خبرنامه پروانه بسیار خرسندیم. امیدواریم بتوانیم مقالات و نکات ارزنده ای را در اختیارتان بگذاریم.
به خبرنامه پروانه خوش آمدید