شرایط عضویت و خرید و فروش آثار در پروانه چگونه است؟

چگونه می‌توان به عضویت پروانه درآمد؟

شما برای دسترسی به اپلیکیشن پروانه می‌توانید وارد وب سایت پروانه به نشانی iparvaneh.ir شوید و از طریق منوی بالای صفحه با زدن دکمه نصب اپلیکیشن پروانه وارد پنل ثبت نام پروانه شوید. همچنین میتوانید از طریق گزینه های راهنمای سایت و راهنمای نصب و ثبت نام در پروانه به راحتی عضوی از پروانه شوید، پروفایل اختصاصی هنرمند بسازید، آثارتان را به نمایش بگذارید، فروشگاه خود را ایجاد کنید و به تماشای آثار هنری موجود در پروانه بپردازید. اگر شما قبلا فروشگاه ایجاد کرده باشید پس از ورود به حساب کاربری میتوانید نسبت به ثبت آثار هنری خود اقدام نمایید در صفحه اختصاصی شما در پروانه به نمایش گذاشته شود.

شرایط خرید و فروش آثار در سایت پروانه به چه صورت است؟

همان طور که می‌دانید شما می‌توانید با ثبت نام در اپلیکیشن پروانه و ایجاد فروشگاه آثار هنری به اسم خودتان، توضیحات کامل اثر، ابعاد، متریال و قیمت هر اثر هنری را به صورت جداگانه ثبت نمایید تا در صفحه شما و در بخش فروشگاه پروانه قرار گیرد. توجه داشته باشید در فرم ایجاد فروشگاه هنری، قراردادی در اختیارتان قرار میگیرد که مطابق با آن شرایط حضور در پروانه، فروش اثر و درصد کارمزد پروانه از هر فروش اثر با جزئیات لحاظ و بیان شده است که هنرمند باید نسبت به تکمیل و ارسال آن در حین تکمیل فرم فروشگاه اقدام نماید. لازم به ذکر است که ارسال اثر به عهده هنرمند بوده و با توجه به آدرس ثبت شده هنرمند از طریق شرکت پست ایران انجام خواهد شد.
هنرمند موظف است نسبت به تحویل اثر مطابق با درخواست خریدار اقدام و اثر را به مامور پست مراجعه کننده تحویل نماید تا از طریق یکی از روش های ارسال درخواست شده تحویل وی گردد. توجه داشته باشید در صورت عدم تایید آثار از سوی خریدار، اثر به هنرمند و مبلغ به خریدار توسط پروانه عودت می‌گردد.

برای آگاهی از روند ثبت و تایید آثار در پروانه، راهنمای عضویت و ثبت اثر هنری در پروانه را نیز مشاهده کنید

چه آثاری در فروشگاه پروانه به نمایش گذاشته می‌شوند؟

تمامی هنرمندان در رشته ها و گرایش‌های مختلف هنری می‌توانند از بستر پروانه برای عرضه و معرفی آثار هود استفاده کنند. پروانه هم اکنون در رشته های هنرهای تجسمی مخصوصا گروه های نقاشی، خوشنویسی، مجسمه سازی، گرافیک، عکاسی، نگارگری در روی اپلیکیشن فعالیت دارد. پروانه به زودی به سراغ همه گروه های هنری خواهد رفت و بستر عرضه و نمایش را برای همه هنرمندان این مرز و بوم فراهم خواهد ساخت.
خوب است بدانید که تعدادی از هنرمندانی که بر روی پروانه فعالیت دارند از گروه‌های کشف استعداد شده ما محسوب می‌شوند که در حال نمایش آثار خودشان در این بستر هستند.

هنرمندان چگونه می توانند آثار هنری خود را در فروشگاه های پروانه عرضه کنند؟

هنرمندان برای فروش آثار هنری خود وارد لینک ایجاد فروشگاه در اپلیکیشن پروانه می‌شوند، اطلاعات درخواست شده را تکمیل و فروشگاه خود را ایجاد می کنند. حالا باید دسته بندی فروشگاه خود را متناسب با رشته هنری و آثار ارائه شده مشخص و اقدام به ثبت آثار می‌نمایند.
در این بازه زمانی تیم پشتیبانی پروانه پنل شما را در صورت رعایت مقرارت و قوانین پروانه فعال می‌کنند. حالا شما فروشگاه خود را در اپلکیشن پروانه ایجاد کرده‌ایدو می‌توانید آثار هنری خود را در معرض نمایش عموم قرار دهید و شروع به فروش آثار هنری تان کنید.

از فرآیند خرید و ارسال یک اثر در پروانه چه می‌دانید؟

شما به عنوان یک خریدار اثر هنری می‌توانید با انتخاب یک اثر از طریق فروشگاه های ایجاد شده توسط هنرمندان در اپلیکیشن پروانه با  افزودن به سبد خرید، مراحل خرید را پشت سر گذاشته و با پرداخت مبلغ اثر از طریق درگاه پروانه، اثر مورد نظر را دریافت نمایید. ارسال اثر بعد از دریافت سفارش و تایید هنرمند از طریق خدمات پست یا سرویس های ارسال شهری برای خریدار ارسال می‌گردد. برای جلب رضایت طرفین خرید و فروش اثر هنری، مبلغ پرداختی برای هر اثر هنری نزد پروانه به امانت مسدود می شود تا تایید سلامت و عدم مغایرت اثر از طرف خریدار برای پروانه اعلام گردد.

پروانه چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

ماهیت کار پروانه چیست و چگونه می‌تواند به هنرمندان ایرانی کمک نماید؟

پروانه اپلیکیشنی برای دسترسی هر چه بهتر و بیشتر به هنرمندان حوزه تجسمی و آثارشان بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی است.
یکی از مهمترین ماموریت های پروانه کشف استعدادهای جدید از میان هزاران هنرمند نوظهوری است که شاید آثار و کارهای هنریشان با توجه به محدودیت های مختلف پیش آمده مورد توجه قرار نگرفته است. ما در پروانه با ایجاد بستری قرار است که در دیده شدن کمک شایانی را به آن‌ها در این زمینه داشته باشیم.
ماهیت کار پروانه را میتوانیم بدین صورت تعریف کنیم:
• پروانه بستری آنلاین و دیجیتال برای برقراری ارتباط میان هنرمند و مخاطبانشان در سراسر کشور است.
• سه گام مهم برای هنرمندان خلاق و ناشناخته در پروانه: خلق کنید، در فروشگاه پروانه به اشتراک بگذارید و بفروشید.
• ایجاد نمایشگاه های دائمی و فروشگاه تخصصی و آنلاین آثار هنری
• ایجاد بستری برای کشف استعداد و توسعه مسیر حرفه‌ای هنرمندانی که ناشناخته هستند و یا فضا و بستری برای نمایش آثار ندارند.

ﭘﺮواﻧﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﺪ ﺣﺎﻣﯽ و تسهیل‌گر هنرمندان در حوزه فروش آثار هنری ﺑﺎﺷﺪ؟

متاسفانه فروش آثار هنری در کشور ما همواره با چالش هایی خصوصا برای هنرمندان ناشناخته، روبرو است. از جمله این چالش‌ها می‌توان به وجود واسطه‌ها و دلال‌ها برای خرید آثار هنری با قیمت پایین و نامنصفانه، شروطی ناعادلانه برای برپایی گالری و فروش آثار هنرمند اشاره کرد.
در این زمینه پروانه جهت حمایت از آثار هنری هنرمندان به وجود آمده است تا شرایط لازم را جهت نمایش و فروش آثار هنری افراد کمتر شناخته شده و خلاق با با جلب رضایت و همراهی آنها فراهم کند.

ﻣﺰاﯾﺎی استفاده از اﭘﻠﯿﮑﯿﺸﻦ پروانه برای هنرمند، خریدار و کاربر در ﭼﯿﺴﺖ؟

• شما به عنوان یک هنرمند می‌توانید یک پروفایل دائمی جهت نمایش آثار به صورت رایگان در پروانه داشته باشید. همچنین در زمان فروش آثار هنری پروانه به صورت مستقیم وارد روند فروش نمی‌شوند و این خود هنرمند است که مستقیم آثار هنری خود را به خریدار می‌فروشد و به عبارتی می‌توان گفت پروانه واسطه نیست بلکه تسهیل‌گر خرید و فروش آثار هنری ثبت شده هنرمند است.
• پروانه هنرمندان و مخاطبانی از سراسر ایران را گرد هم آورده است که امکان مشاهده و خرید و فروش تمامی آثار را از طریق بستر آنلاین فروشگاهی پروانه را دارا می باشند.
• ارائه گزارشات دوره‌ای مرتبط با بازار هنر و کمک به شناخت بهتر بازار و مخاطبان بالقوه بازار هنر یکی دیگر از مزیت های رقابتی پروانه در حوزه هنر است.
• با عضویت در پروانه، خریداران، مجموعه‌داران و همچنین کاربران می‌توانند در کمترین زمان ممکن و در یک بستر مطمئن با تمامی هنرمندان با استعداد و خوش ذوق کشور آشنا شوند و آثار و رویدادهای مربوط به آن‌ها را مشاهده کنند و بدون هیچ واسطه‎ای آثار هنری را از خود هنرمند خریداری کنند.

پروانه چه خدماتی را در اختیار علاقه‌مندان به هنر و هنرمندان قرار می‌دهد؟

پروانه یک تسهیل‌گر هنری است که در آن هنرمندان نوظهور و خلاق می‌توانند آثار هنری خود را در بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی از قبیل نقاشی، گرافیک، عکاسی، خوشنویسی، مجسمه سازی، نقاشیخط، نگارگری و سایر رشته های هنری منتشر کنند.

خدمات پروانه:

  • اشتراک آثار هنری و آرشیو آثار ارسال شده به طور دائمی
  • خرید و فروش آثار هنرهای تجسمی
  • ارائه بستر دسترسی مستقیم به رزومه هنری و راه های ارتباطی هنرمندان
  • برگزاری نمایشگاه مجازی و حقیقی به صورت انفرادی و گروهی
  • برگزاری ورکشاپ ها و کارگاه‌های هنری آنلاین و آفلاین
  • اطلاع رسانی برنامه های فروش آثار هنرمندان (معاصر و نوظهور) در تهران و شهرستان‌ها
  • برگزاری چالش های هنری
  • امکان تبلیغات هنری برای هنرمندانی که فضایی برای نمایش آثارشان وجود ندارد

چرا در فروشگاه پروانه لازم است یک صفحه هنری داشته باشید؟

با عضویت در اپلیکیشن پروانه صفحه ای اختصاصی با نام شما در پروانه ساخته می‌شود که می‌توانید آثار خود را برای جامعه‌ هنری و بسیاری از علاقه‌مندان خرید آثار هنری به نمایش بگذارید و به جمع دیگر هنرمندان ایرانی در سرتاسر ایران بپیوندید. با داشتن صفحه اختصاصی در اپلیکیشن پروانه می‌توانید لینک پروفایل صفحه خود را در بیو اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید تا از آثار شما بازدید گردد و از فرصت ویژه‌ در جهت نمایش آثار هنری خود استفاده نمایید.