استفاده از پروانه و یا بهره مندی از خدمات آن نشان می‌دهد که شما پذیرفته‌اید که به واسطه قبول این شرایط و ضوابط محدودیت‌هایی داشته باشید. متقابلا اگر این شرایط را نپذیرید به این معناست که از پروانه و خدمات آن استفاده نخواهید کرد. اگر شما با این شرایط و ضوابط موافق نیستید باید دسترسی و استفاده از پروانه و هر گونه خدمات آن را متوقف کنید.

ماده ۱) تعاریف

پروانه: بستر نرم افزاری ارا‌ئه‌دهنده خدمات، که اجازه می‌دهد ارتباط مستقیم میان هنرمندان و مخاطبان آنها برقرار شود

هنرمند (عرضه کننده آثار هنری): شامل هر شخص، شرکت یا گروهی است که در پروانه ثبت‌نام نموده و اقدام به نمایش و فروش آثار خود تحت شرایط این قرارداد می نماید.

مخاطب هنر:  شامل هر شخص، گروه یا شرکتی است که در پروانه ثبت‌نام نموده و اقدام به خرید یا فعالیت تحت شرایط این قرارداد می نماید.

آثار:  عبارت است از هر نوع اثر هنری و فرهنگی یا محتوای دیجیتال که در بخش های مختلف پروانه عرضه می شود.

حساب‌کاربری عمومی: نوعی از دسترسی است که به عموم ثبت نام کنندگان و کاربران پروانه تعلق می‌گیرد تا با

استفاده از آن به بخش های مختلف پلتفرم پروانه دسترسی داشته‌باشند.

حساب‌کاربری هنرمند: نوعی از دسترسی است که صرفا به هنرمندان ثبت شده در پروانه یا مدیر برنامه آنها تعلق می‌گیرد تا با آن به پنل اختصاصی هنرمند دسترسی داشته‌باشند.

تالار هنرمندان: بخشی از پروانه است که هنرمندان می توانند نسبت به معرفی خود، نمایش آثار و نمایش  رویدادها و ورکشاپ های خود اقدام نمایند.

فروشگاه آثار: بخشی از پروانه است که هنرمندان می توانند پس از درخواست ایجاد فروشگاه اختصاصی، آثار و محصولات هنری ارائه شده در تالار هنرمندان را در معرض فروش قرار دهند.

حراج آثار:  بخشی از پروانه است که آثار منتخب با بیشترین درخواست و استقبال توسط مخاطبان و به تشخیص کارگروه ارزیابی آثار در بازه های زمانی مشخص مورد معامله قرار می گیرد.

ماده ۲) شروط عمومی قرارداد

 1. این مستند، یک قرارداد قانونی بین شما به عنوان هنرمند/مخاطب هنر و پروانه است که بر طبق آن می‌توانید از بستر ایجاد شده توسط پروانه به منظور خرید آثار سایر هنرمندان و نمایش و توزیع آثار خود اقدام نمایید.
 2. تایید مفاد این قرارداد و یا استفاده از سرویس‌های پروانه، بدین معناست که هنرمند/مخاطب هنر آن را مطالعه کرده و شرایط آن را پذیرفته است و باید موارد مندرج در آن را رعایت کند. همچنین هنرمند/مخاطب هنر صحت اطلاعات وارد شده و صفحات مرتبط با محصولات و آثار خود را تایید می‌کند و عواقب ناشی از درج اطلاعات نادرست را می‌پذیرد.
 3. همچنین ممکن است در زمان‌های مختلف این قرارداد تغییر نماید که در این صورت کاربر پروانه همواره ملزم به رعایت آخرین نسخه قرارداد خواهد بود.
 4. کاربر در صورتی می‌تواند از پروانه استفاده نماید که خود را به عنوان کاربری با صلاحیت مطرح نماید. چنانچه سوابق بهره برداری شما از پروانه احراز نگردد یا تخطی از قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران در اجرای تعهدات این قرارداد مشاهده گردد، این قرارداد به صورت خودکار خاتمه خواهد یافت.
 5. مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و هم‌چنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات پروانه به عهدۀ کاربران است.
 6. خدمات پروانه ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌ها یا طرف تجاری دیگری ارائه شود که شرکت پروانه کنترلی روی آن‌ها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، شرایط و قوانین مختص خود را دارند و پروانه مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

ماده ۳) تعهدات هنرمندان

 1. برای استفاده از پروانه شما نیاز به ساختن حساب‌ کاربری دارید. به این منظور موافقت می‌نمایید که از پروانه تنها در چارچوب این قرارداد و سایر قوانین مرتبط استفاده نمایید.
 2. شما متعهد هستید با انتشار آثار در پروانه، تمامی حقوق کاربران را رعایت نمایید و به حریم شخصی ایشان احترام گذارید. همچنین اگر خدماتی مانند خرید و فروش آثار و رویدادها ارائه می دهید که قسمتی از اطلاعات شخصی افراد را در اختیارتان میگذارد این امر باید در کمال راز‌داری و حفظ حریم شخصی افراد باشد.
 3. به موجب قرارداد حاضر، فروشندگان آثار هنری می پذیرند تمامی مجوزها و موافقت های لازم را از هنرمند صاحب اثر به منظور حفظ کلیه حقوق معنوی و مادی مربوط به محتوا و آثار منتشر شده در پروانه را دریافت کرده اند.
 4. شما می پذیرید که مسئول آثار و محتواهایی (اعم از متن و تصویر و …) که در پروانه منتشر نموده‌اید تنها خود شما هستید.
 5. هنرمند متعهد می‌شود قیمت آثار منتشره خود از طریق پروانه را همواره بروز نگه دارد. این موضوع در خصوص آثار ارزشمند هنری اهمیت دو چندان می‌یابد و لذا خسارت‌های احتمالی در صورت عدم پایبندی به این موضوع به طور کامل با هنرمند است.
 6. هنرمند متعهد می شود هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق ویرایش اطلاعات در حساب کاربری خود به اطلاع پروانه برساند. بدیهی است در صورت مشاهده مغایرت در آدرس و تلفن اعلام شده با اطلاعات فعلی وی، ابتدا به صورت یک هفته حساب کاربری تعلیق و در صورت عدم اصلاح این مشخصات در زمان مشخص شده، حساب کاربری خاطی، مسدود خواهد شد.

ماده ۴) تعهدات مخاطبان هنر

 1. برای استفاده از پروانه شما نیاز به ساختن حساب‌ کاربری دارید. به این منظور موافقت می‌نمایید که از پروانه تنها در چارچوب این قرارداد و سایر قوانین مرتبط استفاده نمایید.
 2. جهت استفاده از خدمات پروانه، کاربر می‌بایست هنگام ثبت‌نام، نام‌کاربری و رمز عبور برای خود تعیین نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن، کاربر به عضویت پروانه درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی ، بر عهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات پروانه نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده، به معنای تجاوز به حقوق پروانه بوده که قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت.
 3. شما متعهد هستید تمامی حقوق کاربران اعم از هنرمندان یا سایر کاربران را رعایت نمایید و به حریم شخصی ایشان احترام گذارید. همچنین اگر خدماتی مانند خرید و فروش آثار و رویدادها یا ارتباط با هنرمندان از طریق پروانه دریافت می نمایید که قسمتی از اطلاعات شخصی افراد را در اختیارتان میگذارد این امر باید در کمال راز‌داری و حفظ حریم شخصی و عدم انتشار آنها بصورت عمومی صورت گیرد.
 4. شما می پذیرید که مسئول محتواهایی (اعم از متن و تصویر و …) که در پروانه منتشر نموده‌اید تنها خود شما هستید.
 5. پروانه می‌تواند از اطلاعات کاربر به منظور تماس و ارسال اطلاعیه‌ها و اطلاعات مرتبط با خدمات ارائه شده ی خود استفاده نماید. همچنین پروانه مجاز میباشد با ارسال ایمیل یا پیامک به آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه ثبت شده کاربر نسبت به احراز هویت کاربران ثبت نامی خود اقدام نماید

ماده ۵) حقوق مالکیتی

 1. شما به تیم پروانه این اجازه را می‌دهید که آثار و محصولاتی که توسط کاربران(خریداران / مخاطبان هنر) به دلایل مختلف به پروانه عودت داده را توسط کارشناسان آثار فرهنگی و هنری خود مورد ارزیابی قرار دهد و صحت ادعای وی را تایید یا رد نماید.
 2. شما تضمین می نمایید که تمامی حقوق مالکیت فکری محصول شامل کپی‌رایت، نشان تجاری و دیگر حقوق مالکیتی آثار به شما به عنوان عرضه کننده آثار هنری اختصاص دارد. لذا شما متعهد می شوید محصولی را که حقوق آن کاملا به شما تعلق ندارد، به هیچ عنوان در پروانه قرار ندهید.
 3. کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از پلتفرم پروانه یا سامانه‌های مرتبط با آن انجام دهند.

ماده ۶) سیاست محتوایی پروانه

 1. آثاری که حداقل کیفیت تعیین شده توسط پروانه را دارا نمی باشند امکان انتشار در پروانه را نخواهند داشت.
 2. قرار دادن اطلاعات و تصاویر اشتباه یا مغایر با محصول یا اثر اصلی ارائه شده در تمامی بخش های پروانه مجاز نمی باشد.
 3. آثاری که در پروانه قرار می‌گیرند، چنانچه به دنبال معرفی، ترویج و پیشنهاد آثار خود به کاربران در پروانه باشند، لازم است که از سیستم ترویج و معرفی اختصاصی پروانه استفاده نمایند.
 4. محصول یا اثر هنری ارائه شده در پروانه باید با توضیحات ارائه شده در صفحه اثر منطبق باشد.
 5. توضیحات آثار باید کامل و شامل جزییات باشد. مثلا تکنیک ، بافت، جنس، سبک، ابعاد، سال اجرا و … ذکر شود.
 6. تصاویر ارائه شده برای اثر و محصول هنری باید با اثر واقعی منطبق باشد.
 7. آثار در معرض فروش یا حراج باید عاری از هرگونه ایراد ظاهری باشد
 8. اثر هنری و محتوای معرفی آن باید حداقل کیفیت از لحاظ کمی و کیفی را داشته باشد.
 9. قرارگیری پروفایل هنرمندان در صفحه اصلی از طریق ایجاد پروفایل و یا بارگذاری اثر جدید امکان پذیر است اما پروانه می تواند با در نظر داشتن نکات فنی و یا سیاست های خود با توجه به انتخاب سردبیر آثار را در صفحه اصلی به نمایش گذارد.

در صورت احراز هر یک از موارد زیر، پروانه مجاز به معلق نمودن حساب کاربری فرد خاطی بوده و حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ خواهد داشت:

 1. آثاری که دارای محتوای غیر اخلاقی باشند؛
 2. آثار و محصولات با محتوای خشونت‌آمیز و نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز؛
 3. شما نباید خود را به عنوان هنرمند یا شخص دیگر معرفی نمایید.
 4. استفاده از پلتفرم برای امور غیر قانونی
 5. مجبور کردن دیگران به جهت مشارکت در امور غیر قانونی
 6. هنرمندان یا عرضه کنندگان آثار در پروانه نباید کاربران را به دیگر کانال های ارتباطی (اعم از مستقیم و غیرمستقیم) غیر از پروانه ارجاع دهند و یا پیوندی از سامانه های مشابه در پروفایل خود قرار دهند.
 7. دریافت اطلاعات شخصی مانند شماره حساب و کد ملی اشخاص توسط تمامی کاربران پروانه مجاز نخواهد بود.
 8. عرضه کنندگان آثار هنری در پروانه مجاز به تحمیل هزینه های افزون بر موارد مجاز در پروانه به کاربران نمیباشد.
 9. محتوای آثار و محصولات عرضه شده در پروانه مطابق با عرف و قوانین کشور ایران سنجیده خواهد شد و آثاری که چهارچوب های قانونی و عرفی را رعایت نکرده باشند منتشر نخواهند شد.
 10. فروش آثار سایر هنرمندان بدون کسب مجوزهای لازم از صاحبان اثر در پروانه مجاز نیست.

از آنجا که هنرمندان بزرگترین شرکای پروانه در حفظ تجربه‌ی عالی و دلنشین کاربران و مخاطبان در استفاده از پروانه می‌باشند، توجه داشته باشید که:

 • از قرار دادن محتوا و آثار تکراری در پروانه خودداری نمایید.
 • پروانه در پذیرش آثاری که سطح کیفی و رضایتمندی مناسبی از دید کاربران ندارند اعمال نظر می‌نماید. لذا ترجیحا قبل از ارسال آثار این چنینی، با کارشناسان ما مشورت نمایید.

 

ماده ۷) سلب مسئولیت عمومی:

 1. پروانه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد که تا حدامکان تصویر و رنگ آثار را دقیق نشان دهد ولی نمی‌تواند دقت  صفحه نمایش دستگاه نمایشی شما را تضمین کند و در صورت مغایرت مسئولیتی متوجه پروانه نخواهد بود.
 2. هم‌چنین پروانه منطبق با تاییدیه های ابرازی هنرمند میتواند نسبت به تایید کیفیت محصولات، خدمات و اطلاعات اقدام نماید و مسئولیتی خارج از سطح تعهدات هنرمند بر عهده نمی گیرد.
 3. هیچ چیز در این شرایط و ضوابط محدود نمی‌شود مگر آن که به موجب قانون ممنوع و محدود شده باشد.
 4. پروانه این حق را دارد که فروش آثار یا خدمات را به هر کس یا منطقه خاص جغرافیایی محدود کند و این حق را ممکن است براساس ملاحظات موردی انجام دهد و در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت.
 5. ممکن است اطلاعاتی در پروانه و یا در خدمات وجود داشته باشد که همراه با خطاها و اشتباهاتی باشد و یا اینکه اشکالاتی مرتبط با توضیحات آثار وجود داشته باشد. این حق برای پروانه محفوظ است که این اشتباهات و اشکالات را برطرف کرده و این موارد را تغییر داده و بروزرسانی نماید. پروانه مخیر خواهد بود  درخواستی را به جهت وجود این اشکالات بدون اطلاع قبلی رد کند و از این جهت مسئولیتی متوجه پروانه نیست.
 6. پروانه هیچ گونه مسئولیتی در خصوص صحت اطلاعات ارائه شده توسط هنرمند نداشته و تنها به ارزیابی و احراز هویت کاربران خود اقدام می نماید و هر گونه خسارات و یا عدم تطبیق اثر با شخص هنرمند خواهد بود.
 7. کاربران توافق می‌کنند برای مبادلۀ آسان اطلاعات و انجام توافقات جدید، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های شرایط و قوانین حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، تنظیم قراردادها، اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌های مربوط به پلتفرم پروانه و شرکای تجاری آن، از طریق پلتفرم پروانه و روش های ارتباطی اعلامی کاربر به‌عمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرایط و روند اجرایی توافق از راه دور و به صورت الکترونیکی، موافقت خود را نسبت به اعمال هرگونه شرایط و توافق جدید را از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی اعلام می‌کنند.
 8. کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت یا طرف تجاری به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
 9. کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌های مرتبط ارائه‌شده توسط شرکت یا طرف تجاری جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق اپلیکیشن، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.
 10. با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه شرکت و طرف تجاری، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام میکند.
 11. پروانه و هیچ‌یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت پروانه و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی که ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی کاربر بوده، سایت و شرکت پروانه مسئول پرداخت هیچ خسارتی نخواهند بود. همچنین در صورتی که احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده، مسئولیتی متوجه سایت و شرکت پروانه نخواهد بود.
 12. با پذیرش این توافقنامه کاربران قبول می‌کنند شرکت و سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.
 13. پروانه در مورد صحت اظهارات کاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.
 14. پروانه خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی‌نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند.

ماده ۸) کسب درآمد از پروانه

هنرمندان از طریق پروانه به دو طریق می‌توانند کسب درآمد کنند:

 1. فروش آثار و محصولات هنری و فرهنگی: هنرمندان یا عرضه کنندگان آثار هنری می‌توانند آثار خود را از طریق دریافت وجه در اختیار کاربران قرار دهند. قیمت‌گذاری محصول توسط خود هنرمند یا عرضه کننده اثر انجام می‌گیرد اما در صورت نیاز می‌توانید با کارشناسان پروانه مشورت نمایید.
 2. برگزاری حراج فروش آثار : هنرمندان میتوانند از طریق معرفی آثار با بیشترین تقاضا و استقبال عمومی ، نسبت به مدیریت حراج آثار خود با نظارت کارگروه ارزیابی آثار اقدام نمایند. پرداختها از طریق درگاه پرداخت پروانه صورت گرفته و قابلیت مدیریت فرآیندها و شرایط حراج ها برای برگزارکنندگان حراج وجود خواهد داشت.

ماده ۹) قیمت‌گذاری و پرداخت

 1. کارمزد تعیین شده برای فروش آثار برای تمامی هنرمندان و عرضه کنندگان آثار هنری، ۲۵ درصد خواهد بود که از مبلغ نهایی اثر به فروش رفته دریافت خواهد شد
 2. معادل ۹ درصد از کارمزد اثر به فروش رفته در پروانه، بابت مالیات بر ارزش افزوده کسر خواهد شد.
 3. چنانچه هنرمند در سامانه های مشابه پروانه نسبت به عرضه آثار خود اقدام نماید قیمت درج شده آن محصول در پروانه نمی‌تواند بیش‌تر از قیمت درج شده در سایر سامانه ها باشد. شما این اجازه را به پروانه می‌دهید که در صورت ثبت قیمت پایین‌تر در سایر سامانه ها، قیمتها را تعدیل نماید.
 4. در فرآیند خرید و ارسال اثار برای خریداران تمامی امور با نظارت و پشتیبانی پروانه صورت خواهد گرفت و مسئولیت رسیدگی به هرگونه شکایت و اشکالات اعلام شده از طرف عرضه کنندگان و خریداران و پیگیری هرگونه مغایرت و کارشناسی آن و نظارت بر صحت اجرای فرآیند سفارش گذاری و ثبت آثار قابل فروش همگی بر عهده پروانه خواهد بود. هنرمند باید یک شماره شبا از حساب بانکی خود داشته باشد و شماره‌‎ی آن را به پروانه ارائه دهد. دقت شود که برای جلوگیری از مشکلات انتقال وجه شماره شبای ارائه شده حتما با نام صاحب حساب تطابق داشته باشد.همچنین در صورت تغییر هر یک از اطلاعات بانکی ارائه شده، در اسرع وقت پروانه را مطلع نمایید در غیر اینصورت پروانه تعهدی جهت پرداخت به موقع مبالغ آثار فروخته شده نخواهد داشت.
 5. مطالبات هنرمندان و عرضه کنندگان آثار هنری در پایان هر هفته محاسبه می‌گردد و حداکثر بعد از گذشت ۵ روز کاری به شرط ارسال تحویل آثار فروخته شده به حساب اعلام شده وی واریز می‌شود.
 6. کاربران می‌پذیرند هزینۀ اعلام شده ارائه خدمات اعم خرید و فروش آثار و ترویج آنها در پلتفرم پروانه کاملا شفاف و مشخص است و پس از تایید و استفاده از آن خدمات نمی‌توانند اعتراضی نسبت به هزینۀ اعلام شده داشته باشند. بدیهی است از آنجایی که کاربران مجاز به عدم پذیرش هزینۀ اعلام شده از سوی هنرمندان و پلتفرم پروانه هستند، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌شوند. به همین منظور کاربران با قبول این شرایط و قوانین به شرکت اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ پروانه را می‌دهند.

ماده ۱۰) شرایط ارسال و برگشت اثر :

 1. حمل کلیه سفارشات توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای مجاز حمل بار و پیک های درون شهری صورت می پذیرد و پروانه هیچ کنترلی بر زمان و فرآیند حمل توسط شرکت پست و سایر شرکتهای حمل بار ندارد.
 2. برای هر سفارش یک شماره رهگیری توسط شرکت پست صادر می گردد. شما می توانید برای رهگیری سفارشات خود از سامانه رهگیری مرسولات پستی: /http://newtracking.post.ir استفاده نمائید.
 3. خریدار موظف است تا ۲۴ ساعت بعد از تحویل اثر هر گونه آسیب و اشکال را به پروانه اعلام نماید، بدیهی است در صورت گذشت بیش از زمان مذکور پروانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال آسیب های احتمالی را عهده دار نخواهد بود.
 4. خریدار می تواند با حفظ شرایط اولیه اثر و بدون آسیب وارده به اثر در مدت ۷ روز اثر را بازگرداند. هزینه های جا به جایی اثر بر عهده خریدار بوده و مبلغ پرداختی با کسر هزینه های جا به جایی پس از تایید سلامت اثر توسط کارشناسان پروانه به حساب خریدار واریز خواهد شد.

ماده ۱۱) حذف فروشگاه / آثار / محصولات

 1. حذف آثار / محصول توسط شما: شما در هر زمانی می‌توانید طبق مفاد قرارداد نسبت به حذف یا غیرفعال سازی آثار ناموجود خود راسا اقدام نمایید. همچنین به منظور غیرفعال سازی صفحه یا حساب کاربری خود می توانید درخواست خود را برای پروانه ارسال نمایید. پروانه می‌تواند پس از بررسی درخواست شما در صورت مغایرت درخواست با سیاست‌ها و قوانین خود، این درخواست را رد نماید. همچنین حذف محصولات و آثار شما، بر روی حق کاربرانی که قبلا اثر شما را خریداری و در پروسه دریافت قرار گرفته اند، هیچ‌گونه تاثیری نخواهد داشت و شما موظف به پشتیبانی کامل از آنها و ارسال اثر هستید. همچنین تمامی اطلاعات مرتبط با محصولات و آثار شما در پروانه ذخیره خواهند شد.
 2. حذف یا تعلیق محصول / فروشگاه توسط پروانه: اگر پروانه به هر نحوی متوجه شود که محصول، برند یا خود شما
  1. به هر نحوی حقوق مالکیت فکری شخص سومی را نقض می‌کند؛
  2. از قوانین جمهوری اسلامی ایران تخطی می‌کند؛
  3. از دستورالعمل های پروانه و به روز‌رسانی آن‌ها تخطی می‌کند؛
  4. مشخص شود درخواست خرید اثر به دفعات و بدون دلیل موجه توسط شما رد می شود؛
  5. ارسال محصول و آثار فروخته شده در بازه تعیین شده به دفعات به تعویق می افتد؛
  6. کاربران به سختی به محتوا و مشخصات واقعی آثار دسترسی پیدا می‌کنند و یا تجربه ناخوشایندی از بکارگیری محصول دارند؛ محصول شما از پروانه حذف خواهد شد.

چنانچه آثار یا محصولات شما به دلیل معیوب بودن، مخرب بودن، نقض حقوق نفر سوم، بدنامی، و یا سازگار نبودن با قانون تجارت حاکم بر کشور حذف گردد، تمامی دریافتی‌های شما به علاوه سایر هزینه‌ها شامل مالیات و هزینه‌های انتقال وجه باید به پروانه بازپرداخت شود تا به خریداران آثار بازگردانده شود..

ماده ۱۲) خاتمه همکاری

 1. این قرارداد تا زمانی که شما یا پروانه به آن خاتمه دهید ادامه خواهد داشت.
 2. اگر شما بخواهید به این همکاری خاتمه دهید، موظف هستید که از ۳۰ روز پیش پروانه را از طریق ارسال پست الکترونیک یا تماس با مرکز پشتیبانی مطلع نمایید.
 3. پروانه هر زمانی ممکن است به این قرارداد خاتمه دهد، چنانچه:
  1. شما از هر یک از بندهای این قرارداد تخطی کنید؛
  2. پروانه از طریق مراجع قانونی ذیربط ملزم به انجام این عمل شود؛
  3. صلاحیت شما زیر سوال رود.

ماده ۱۳) قوه قاهره (فورس ماژور)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبيل جنگ، شورش، سيل، زلزله، حريق و نظایر آن، ايفاي تعهدات از ناحيه يکي از طرفين غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد همکاری را خواهد داشت.

تبصره : طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.

ماده ۱۴) حل اختلافات

در صورت بروز هر گونه اختلاف ناشی از اجراء، تفسیر مفاد این قرارداد یا موارد مرتبط با این قرارداد ، طرفین بدواً از طریق مذاکره مستقیم و در صورت عدم حصول نتیجه از طریق هیأت ۳ نفره داوری یا موسسات داوری ، متشکل از نماینده پروانه، نماینده کاربر پروانه و یک نفر متخصص خبره و مرضی الطرفین در حوزه هنری/مالی قابل حل و فصل خواهد بود. در صورت عدم توافق طرفین در انتخاب داور در ظرف مدت ۳۰ روز، موضوع اختلاف در محاکم ذیصلاح مطرح و پیگیری خواهد شد.

ماده ۱۵) تغییرات قرارداد

پروانه در هر زمانی ممکن است تغییراتی در این قرارداد دهد، لطفا به صورت دوره‌ای به این بخش مراجعه نمایید زیرا تغییر اعمال شده به عنوان یک تغییر مؤثر تلقی می‌شود و پیش‌فرض پروانه بر پذیرش این تغییر توسط هنرمندان و مخاطبان هنر است.

(تاریخ آخرین تغییرات بهمن ماه ۱۳۹۹)